thay...
Przejdź do treści

Valtti Color

RODZAJ
Matowy impregnat do drewna

OPIS
Matowy, półprzezroczysty impregnat przeznaczony do malowania powierzchni drewnianych na zewnątrz pomieszczeń. Podkreśla naturalne piękno i strukturę drewna.  Tworzy powłokę odporną na biokorozję, zwiększa skuteczność ochrony przed wilgocią i promieniami UV. Tikkurila Valtti Color New jest polecany jako warstwa nawierzchniowa przy zastosowaniu preparatu gruntująco-ochronnego do drewna Tikkurila Valtti Base New.

PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA
Zewnętrzne ściany drewniane, okna, drzwi, ogrodzenia, balustrady, meble ogrodowe, altany, itp.

DANE TECHNICZNE

Kolory
Kolory z karty Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes. Ostateczny odcień będzie uzależniony od gatunku drewna oraz pierwotnego koloru podłoża. Tikkurila Valtti Color New w wersji bezbarwnej nie jest polecany do użytku zewnętrznego w miejscach narażonych na szczególnie silne działanie promieni słonecznych.

Wydajność
8-12 m2/l przy jednokrotnej aplikacji dla gładkich podłoży drewnianych, 4-8 m2/l dla podłoży nieoszlifowanych. Rzeczywista wydajność uzależniona jest od wielu czynników, takich jak faktura, porowatość i zawartość wilgoci w podłożu.

Nakładanie
Pędzel, natrysk lub przez zanurzenie.
Do natrysku bezpowietrznego należy zastosować końcówkę 0,009'' - 0,011''


  • Wyrób należy dokładnie wymieszać zarówno przed użyciem, jak i w trakcie aplikacji.
  • Nakładać 2 warstwy Tikkurila Valtti Color New pędzlem, metodą natryskową lub zanurzeniową na całej powierzchni wzdłuż włókien, stosując na końcówkach drewnianych elementów szczególnie grubą warstwę.
  • Ostateczna barwa uzależniona będzie od gatunku drewna i pierwotnego koloru podłoża.


  • Limity emisji LZO (EU VOC 2004/42/EC)Kat. A/f.
  • Dopuszczalna zawartość LZO od 2010 r. – 700 g/l.
  • Produkt zawiera poniżej 700 g/l LZO.

Wróć do spisu treści