thay...
Przejdź do treści

Zasady dobrego malowania

Porady > Malowanie
Przewodnik jak krok po kroku przygotować się i przeprowadzić malowanie

1. Wybór odpowiedniego produktu i koloru
Pomocne:
Porady sprzedawcy w punkcie handlowym.
Broszury informacyjne Tikkurila lub zalecenia zawarte na stronie internetowej.

2. Dokładne zaplanowanie pracy
Obliczenie potrzebnej ilość farby.
Zakup wymaganych materiałów i narzędzi w specjalistycznym sklepie z farbami.
Sprawdzenie koloru przez wymalowanie na małej powierzchni wykorzystując, jeżeli to możliwe, tester koloru.

3. Użycie odpowiednich narzędzi dobrej jakości
Stosowanie narzędzi malarskich niskiej jakości może spowodować, że efekt końcowy będzie niesatysfakcjonujący niezależnie od tego, jak dobra farba zostanie użyta. Dobre jakościowo narzędzia malarskie pomagają w uzyskaniu lepszej wydajności i siły krycia.

4. Użycie odpowiedniej odzieży oraz ekwipunku ochronnego
Podczas malowania powinniśmy się należycie zabezpieczyć stosując odzież ochronną odpowiednio dobraną do użytego produktu.

5. Przygotowanie powierzchni do malowania
Zabezpieczamy całość powierzchni niemalowanych w celu ochrony ich przed zachlapaniem, niektóre farby mogą trwale uszkodzić malowane elementy.
Sprawdzenie, czy powierzchnia przeznaczona do malowania jest czysta i bez uszkodzeń. Wszelkie zabrudzenia będą wpływać negatywnie na przyczepność farby do podłoża.
Gruntowanie powierzchni przy użyciu odpowiedniego produktu pozwoli oszczędzić czas i pieniądze. Ponadto, prawidłowo zagruntowana powierzchnia o wiele lepiej "przyjmuje" farbę, co w efekcie gwarantuje lepszą i dłuższą eksploatację malowanej powierzchni.

6. Uważne zapoznanie się z instrukcją użycia produktu umieszczoną na opakowaniu
W razie wątpliwości zasięgnij dodatkowych informacji na naszej stronie internetowej lub kontaktując się z naszym doradcą.

7. Dokładne malowanie
Malowanie należy przeprowadzić wg wskazówek producenta umieszczonych w karcie technicznej lub na opakowaniu.  Odstępstwa od wytycznych są niewskazane i mogą być przyczyną powstania problemów z aplikacją lub użytkowaniem.

8. Ustalenie warunków do malowania
Malowanie przy zbyt dużej wilgotności, w zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze może spowodować, że schnięcie farby i formowanie powłoki malarskiej będzie przebiegać nieprawidłowo.

9. Dokładnie mycie narzędzi i usuwanie pozostałości farby
Odpowiednio pielęgnowane narzędzia będą służyć przez wiele lat. Pozostałości farby należy usunąć  w sposób  zgodny z przepisami. Szczegółowe instrukcje znajdują się na etykiecie opakowania produktu.

Wróć do spisu treści